top of page

Kas yra hipnoterapija?

Hipnoterapija yra psichoterapijos rūšis, pasaulyje ypač vertinama dėl savo efektyvumo. Hipnoterapija yra nepaprastai sėkmingas būdas padėti šalinti daugybę emocinių, psichologinių ir kitų fizinių problemų. Hipnoterapijos tikslas yra padėti mums rasti prasmingas alternatyvas dabartiniams netenkinantiems mąstymo, jausmų, elgesio ar fizinės sveikatos rezultatams. Hipnoterapija gali būti naudojama kartu su kitomis terapijomis, padedančiomis gydyti skirtingus specifinius simptomus. Ji gali būti naudojamas kaip fobijų ir kitų nerimo sutrikimų gydymo plano dalis. Ji taip pat gali būti naudojama panikos atakoms, skausmo valdymui, svorio metimui, psoriazei, depresijai, valgymo sutrikimams ir įvairioms kitoms problemoms.

A. Einšteinas yra sakęs, kad problema negali būti išspręsta tame pačiame sąmonės lygmenyje, kurį ją sukūrė. Hipnoterapijos tikslas yra padėti žmogui pažvelgti į save, į problemą, į aplinką kitaip - kitu kampu, pamatyti, kokie įsitikinimai, vaikystės programos, skaudūs įvykiai ar išgyvenimai nusėdo mūsų pasąmonėje ir neleidžia gyventi prasmingo, savito, autentiško, laimingo gyvenimo. Vienas iš hipnoterapijos tikslų yra suvokti ir pakeisti įsitikinimus, kurie nuolat kelia ir pritraukia pasikartojančias problemas. Tai etapas, kai hipnoterapeutas gali padėti klientui atpažinti, kaip jo mintys, įsitikinimų sistema ir suvokimas paveikė kliento gyvenimą ar sukėlė problemų.

Trumpai tariant hipnoterapija – tai savęs athipnotizavimas iš nesąmoningo, žalingo, automatiško elgesio, primestų, netikrų mąstymo šablonų, klaidingų įsitikinimų. Tai kelionė vidun, atrandant iš naujo save ir išsilaisvinant iš senų elgesio modelių, įpročių ir įsitikinimų. Kaip sako M. Norbekovas “Žmogus nugalėjęs save - nenugalimas”.

Hipnozės būsena - tai labai atsipalaidavusi sąmonės būsena, kai jūsų pasąmonė yra atvira, tačiau tuo pačiu metu visada siekianti saugoti jus. Hipnozės metu lengviau tampa prieinamas gilesnis suvokimas, padedantis atkurti nuslopintus prisiminimus arba suvokti tam tikro elgesio ar problemų priežastis.

Nors hipnozė vis labiau tampa pripažįstama tradicinės medicinos ir yra naudojama kaip tradicinio gydymo dalis, tačiau hipnoterapija vis dar yra apipinta mistika ir mitais, baime ir išankstinėmis nuostatomis. Vienas populiariausių mitų, kurio egzistavimą sustiprina filmų įtaka apie magiškas galias ir sugebėjimus turinčius žmones, galinčius paveikti kitus asmenis, yra tas, jog hipnozės metu prarandame sąmonę - mums gali liepti ar sakyti bet ką prieš mūsų valią, ar kad hipnoze galima sau pakenkti.

Buvimas hipnozės būsenoje nereiškia, kad esame kontroliuojami, priešingai - mes esame tie, kurie kontroliuoja: ką ar ko nesakyti hipnoterapijos seanso metu, ar kaip giliai norime panirti į hipnozę. Viso seanso metu žmogus būna sąmoningas, Harvardo mokslininkai ištyrė 57 žmonių smegenis hipnozės metu. Jie nustatė, kad dvi smegenų sritys, atsakingos už  kūno procesų apdorojimą ir kontrolę, rodo didesnį aktyvumą hipnozės metu. Hipnoterapeutų vaidmuo yra padėti artėti prie pokyčių, padėti pamatyti pokyčių poreikį, padėti susivokti, kaip žmogus veikė. Jūsų pasąmonė neleis jums daryti nieko, ko nenorite.

bottom of page