3.
Vidinis konfliktas
"To, kuris trokšta sveikatos, pirmiausia pasiteiraukime, ar jis pasiruošęs panaikinti ligos priežastis. Tik tuomet galima jam padėti." Hipokratas
Neretai pasitaiko, kad mes kažko labai norime, tačiau niekaip nepavyksta pajudėti iš vietos. Atrodo, lėktum, kurtum, darytum, bet kojos kaip prikaltos prie žemės, o rankos surištos. Kiekvienais naujaisias metais pažadame sportuoti, daugiau laiko skirti sau ar artimiesiams, sukalbame daugiau maldų ar kartojame afirmacijas, bet vis tiek taip ir liekame įstrigę toje pačioje vietoje. Mes galime kažko labai norėti ir trokšti, bet jeigu pasąmonėje bus užsifiksavę, kad, pvz., turėti pinigų, kurti santykius, būti lieknam, turėti nenukramtytus nagus ar pan. yra nesaugu, mes negalėsime pasiekti savo tikslo, kad ir kiek besistengsime, nes susidursime su vidiniu konfliktu. Ir čia ne Dievo bausmė ar likimas.
Taip pat yra ir su ligomis, galime norėti pasveikti ar kad vaikai būtų sveiki, bet jei pasąmonėje (kuri juokų nesupranta) esti scenarijus, kad būnant sveikiems atsitiks kažkas, ko labai bijoje, mes negalėsime būti sveiki. Drąsu ir šventvagiška teigti, kad galime norėti ligos? Kas per žmogus norėtų sau ar savo vaikui ligos? Nėra sveiko proto tėvų, kurie sąmoningai norėtų savo vaikams ligų, tačiau, jei tėvai yra neišsprendę savo vaikystės traumų ar turi destruktyvių įsitikinimų, galime netyčia ar nesąmoningai prisišaukti bėdų. Tarkime, moteris, kuri nori būti mama ir namų šeimininke, neina į darbą, susiduria su visuomenės neigiama reakcija, ji laikoma nevykele, išlaikytine, lyginama su kitomis daugiau pasiekusiomis moterimis. Taigi, moteris, neleisdama be gėdos ir kaltės būti mama ir namų šeimininke, pasirenka ligą kaip išeitį, kad tik nebūtų teisiama aplinkinių.
Pasak L. Bourbeau, tradicinė medicina jau pripažįsta, kad apie 75% ligų yra psichosomatinio pobūdžio, t.y., kai fizinio negalavimo priežastis glūdi emociniame ar metaliniame lygmenyje. Jeigu skaitant šį tekstą jums sukirbėjo kažkas viduje ar nubėgo šiurpuliukai per kūną, siūlau užduoti sau keletą klausimų, kuriuos pateikia knygų apie ligų psichosomatiką autorė Lise Bourbeau. Ko aš negaliu daryti dėl šios ligos? Kuo negali būti dėl šios ligos? Jei galėčiau būti tuo, kuo nori būti, kas baisaus ar nepriimtino mano gyvenime atsitiktų, kokiu aš pasirodyčiau sau ir kitiems?
Atpažinę, kaip galėjome prisišaukti ligą ar turėti iš jos paslėptos naudos, turime sau atleisti, atleidimas reikalingas, kad galėtume judėti į priekį. Ego gali priešintis atleidimui, tačiau turime suprasti, atleidimas yra išsilaisvinimas. Atleidę sau ir kitiems, galime pasveikti.